Rekolekcje z o. Józefem Witko OFM.

“Uzdrawiająca Moc Ducha Świętego” – 08-10 marca 2019 r.

Członkowie naszej wspólnoty brali udział w rekolekcjach z o. Józefem Witko OFM “Uzdrawiająca Moc Ducha Świętego” w Krzydlinie Małej. W piątkowy wieczór odbyła się droga krzyżowa i różaniec. Każdego dnia była sprawowana Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz były głoszone konferencje na temat Ducha Świętego. Spotkanie zakończyło się świadectwami wielu osób, które chciały podzielić się owocami tych rekolekcji.

Od początku prowadziło nas Słowo Boże :

” W dalszej ich podróży przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie.  Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła». A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele,  a potrzeba <mało albo> tylko jednego Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona” Łk 10, 38-42

Patrząc na postawę dwóch sióstr Marty i Marii, to “Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona”. Postawa Marii to spędzanie czasu u stóp Jezusa. To uczenie się miłości od Boga. Często w nas jest postawa Marty. Jezus nie gani gościnności, jest ona dobra. Złe jest to, gdy człowiek przejawia tzw. “złe oko” czyli patrzy źle na drugiego, źle o nim myśli, zazdrości mu. Pierwszym zadaniem chrześcijanina jest bycie uczniem Jezusa, siedzącym u Jego stóp i słuchającym Słowa Bożego.

Naszym zadaniem jest, abyśmy zapragnęli zaprzyjaźnić się z Duchem Świętym, począwszy od godzin rannych do wieczora, aby towarzyszył nam przez cały dzień. Potrzebujemy Jezusa, aby doświadczyć obecności Ducha Świętego i powinniśmy zaangażować się w relację z Duchem Świętym, który wytryśnie i będzie się w nas rozlewał.