Już po Warsztatach “Posługa Charyzmatami”

dsc03013

Jesteśmy wdzięczni Bogu za warsztaty charyzmatyczne „Posługa Charyzmatami”, które odbyły się w Smolcu w sobotę 15.10.2016 r. Zaproszonym gościem był Marcin Zieliński, który głosi Słowo Boże w wielu krajach Europy i Stanach Zjednoczonych. Posługę muzyczną pełnił Zespół Uwielbienia „NOE”. W warsztatach uczestniczyło 260 osób. Uczestnicy reprezentowali takie wspólnoty jak: Odnowa w Duchu Świętym „Jordan” i Salezjańska Wspólnota Rodzin „Nazaret” z Lubina, Wspólnota Agalliasis z Wrocławia, Effatha z Legnicy, Szkoła Nowej Ewangelizacji z Bytomia, Zacznij od Nowa Wrocław, Domowy Kościół i Oaza Młodzieżowa, Siloe z Katowic, Wrocławska Odnowa w Duchu Świętym: Paraklet, Emmanuel, Fiat, Syjon, Benedictus, Dabar, Skała z Oławy, Emmanuel ze Strzelina i Wspólnota z Lutynii, oraz osoby indywidualne. Dziękujemy za kapłanów, siostry zakonne i świeckie osoby konsekrowane oraz wszystkich uczestników spotkania. Słowem przewodnim warsztatów był fragment z Księgi Proroka Izajasza (Iz 61,1-3).

Jesteśmy wdzięczni Bogu za Marcina, że przyjął na siebie powołanie do głoszenia Dobrej Nowiny wszędzie, gdzie Go Pan posyła. I czyni to, będąc posłuszny Duchowi Św., z wielką radością, zachęcając uczestników warsztatów nie tylko do modlitwy, ale i do szukania okazji, aby Królestwo Boże się rozszerzało, a dzieje się to wtedy, gdy idziemy w Jego namaszczeniu, będąc posłanymi do tych, którzy są ubodzy, mają serca złamane, są zniewoleni, chorzy, po to by pocieszać, rozweselać płaczących, dać radość zamiast smutku. Bo mamy być ” terebintami sprawiedliwości, szczepieniem Pana dla Jego rozsławienia.”

Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą naszą Wspólnotę Podwyższenia Krzyża Świętego oraz wolontariuszom i sympatykom naszej wspólnoty za pomoc, zaangażowanie i życzliwość. Niech Dobry Bóg Wam obficie błogosławi.

Czas warsztatów był czasem łaski dla wielu z nas. Miejsce, gdzie odbywały się warsztaty napełniło się modlitwą uwielbienia, posługą i świadectwem. Wielu uczestników doświadczyło łaski uzdrowienia wewnętrznego i fizycznego. Formację modlitewną i ewangelizacyjną można kontynuować dalej we wspólnotach takich jak Wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego. Serdecznie zapraszamy.